طراحی لوگو در ارومیه

طراحی لوگو در ارومیه، داشتن یک لوگوی شیک وحرفه ای در ارومیه، جز اولین قدم های مستلزم برای آغاز هر برند و خدمات مرتبط با آن است که باید طراحی شود. شما از طریق این راه مبتکرانه، می توانید به راحتی کسب و کارتان را از سایر رقبا در ارومیه متمایز نموده و خدماتتان را با لوگویی واحد در معرض معرفی همگان قرار دهید.

در واقع شما باید با بکارگیری خلاقانه ترین راها، بکوشید تا نمادی را طراحی کنید.  تا به صورت جامع و کاملی دربرگیرنده ی تمامی اطلاعات مفید کاری شما از ارومیه  باشد. پس توجه داشته باشید که باید از هر گونه طرح تکراری اجتناب نموده و امر طراحی آن را به متخصصین مربوطه محول نمایید. ما در مجموعه ی چاپ انصار واقع در شهر ارومیه، با چندین سال سابقه در زمینه ی طراحی و ارائه ی انواع خدمات دیجیتال، دور هم گرد آمده ایم تا بتوانیم در راستای خدمات مختلفی در خدمت مشتریان عزیز خود از سراسر کشور باشیم.

ما همواره در تلاش بوده ایم تا با ارائه ی طرح هایی برگزیده، کل هویت کاری شما را در یک قاب به تصویر کشیده و شما را در ذهن ها ماندگار نموده و مشتریان جدیدی خو را با استفاده از طراحی لوگو مانند یک آهنربا به سمت شما جذب نماییم. تمامی موارد طراحی شده در مجموعه ی ما، کاملا اختصاصی و غیر تکراری هستند. استفاده از یک لوگوی حرفه ای، بیش از آن چه که تصورش را بکنید، می تواند اعتمادها را جلب نموده و فرآیند تصمیم گیری در راستای استفاده از خدمات شما را هموار سازد.

برند سازی با طراحی لوگو در ارومیه

شما با لوگوی کاری خود تصویری از کسب و کار خود را در ذهن مخاطبان ایجاد می کنید و باعث شناخت آن ها از خود می شوید. پس انکار ناپذیر است که این فرآیند بخشی از مرحله ی برند سازی بوده و باید توجه ویژه تری به آن داشت. بهتر است برای دست یابی یه یک نتیجه ی عالی، چندین پیامی که قصد دارید توسط لوگوی کاری خود به مخاطبان انتقال نمایید را به طراح مدنظر اطلاع دهید تا او با داشتن دید کلی بر همه ی آن ها بتواند بهترین نتیجه را به شما ارائه دهد.

مفاهیمی که شما به عنوان سفارش دهنده به طراح مربوطه گزارش می دهید، می توانند مرتبط با فلسفه ی پیدایش و ایجاد کسب و کار شما باشند، پس با حوصله جزئیات را برای او شرح دهید.

در واقع یکی از وظایف طراح این است که، هنر انتقال هر پیامی را با طرح های خود داشته باشد و بتواند به راحتی به هر کدام از آن ها اشاره نماید.

هزینه ی طراحی لوگو در ارومیه

این هزینه طبق بررسی عوامل مختلفی مشخص شده و بر اساس نوع و نام برند مربوطه و بر طبق توافقی بین طراح و کارفرما تعیین می شود. البته لازم است بدانید که داشتن یک لوگوی اختصاصی بسیار ارزشمند بوده و با توجه به سود دهی آن در بلند مدت، نمی توان از آن به عنوان یک هزینه یاد کرد. برای مثال این کار در بازارهای جهانی بین 300 تا 1300 دلار هزینه بر ‌می‌دارد ولی در داخل ایران هزینه های مرتبط با این کار بسیار مناسب تر می باشند.

مزایای کلی داشتن یک لوگو در ارومیه

 • تاثیر بسیار چشم گیر بر فرآیند برند سازی
 • ارائه ی هویت به کسب و کار شما
 • ارائه ی فرصت رقابت در بازارهای داخلی و خارجی
 • ارزش دهی بیش از پیش به خدمات تجاری شما
 • متمایز سایزی کسب و کارتان در بین سایر رقبا
 • کمک به اعتماد سازی در ذهن مشتریان
 • استفاده از آن در تبلیغات مختلف
 • قابلیت ثبت لوگو و کمک به رونق کسب و کار شما

فرآیند تحقیقاتی لازم برای طراحی لوگو در ارومیه

ممکن است برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که نحوه ی کار طراحان حرفه ای به چه شکل بوده و آن ها چگونه این مسیر را می پیمایند. در ادامه می خواهیم شما را با برخی از مراحل این کار آشنا کرده و برخی نکات مرتبط با آن را به شما بیاموزیم.

ایجاد تفهیم نامه یا بریف برای طراحی

در ابتدای این امر جمع آوری اطلاعات از سوی مشتریان ارومیه ای از اهمیت بسیاری برخورد است. در واقع باید دانست که مشتریان چه انتظاراتی داشته و آن ها را درک نمود، پس لازم است که قبل از طراحی لوگو تمام جوانب کار سنجیده شود.

پژوهش و تحقیق در راستای انتظارات مشتریان

بعد از تهیه ی بریف باید نوع کسب و کار و خدمات مختلف آن مشخص شود. تنها در این صورت است که می توان قدم بعدی را در راستای طراحی لوگو طی نمود. همچنین در این تحقیق علاوه بر بررسی صعنت مرتبط با کسب و کار، باید سایررقبای موجود نیز بررسی شده و فعالیت شان را آنالیز کرد.

پژوهش بصری

درگام بعدی تحقیق نیاز است که در مورد سبک به کار رفته در روند طراحی تصمیم گیری شود. این مرحله، از جمله مراحل بسیار مهم است، چرا که باید ظاهر لوگو، سبک و رویکرد آن و همچنین تاثیرش برسایرین نیز باید بررسی گردد.این تحقیق در مورد کسب وکار مشتریان نیست بلکه در مورد سبکی است که می خواهید برای لوگوی خود به کار ببرید. فراموش نکنید که در این مرحله می توان از سایر طراحی های انجام شده الهام گرفت، ولی کپی برداری هرگز! بسیاری از طراحان ماهر، به جای گذراندن این مرحله از قدرت ذهنی خود استفاده نموده  و خود را اسیر محدودیت در کار نمی کنند.

ایجاد طرح اولیه کار

در این مرحله طراح مد نظر، با استفاده از نتایج حاصل از مراحل قبل یک طرح اولیه را ایجاد می کند. در صورت بهره گیری از این روش، طرح ابتدایی می تواند دربر گیرنده ی مفهوم کسب و کار بوده و پیام آن را به مخاطبان خود انتقال دهد. معمولا این طرح توسط نرم افزارهای طراحی صورت نمی پذیرد و سایر فاکتورها در مراحل بعدی به کار اضافه می شوند.

جای دهی فاکتورهای مختلف در طرح

در این قسمت طراح طبق سلیقه و نظر خود می تواند محل جای گیری سایر فاکتورهای مرتبط با لوگو را مشخص نموده و یا خواسته ی مشتری خود را نیز در آن دخیل نماید.

نمایش طرح ایجاد شده به مشتری

و در انتها، کار نهایی انجام شده در اختیار مشتری قرار می گیرد تا تغییرات لازم بنا به درخواست او در آن اعمال شود.

انواع طراحی لوگو در ارومیه

 1. طراحی لوگو تایپ
 2. لوگو سمبلیک
 3. لوگو آبستره
 4. طراحی لوگو تصویری

امروزه با رواج روش های گوناگون برای تبلیغات و استفاده ی مستمر از لوگوهای کاری در انواع تبلیغات، نیاز است که بسیار در زمینه ی انتخاب و ایجاد آن حساسیت به خرج داده تا به طرحی دست یابید که در طولانی مدت از زیبایی و چشم گیر بودن آن کاسته نششده و دلتان نخواهد که آن را تغییر دهید. سفارش به روز ترین نمونه ها در سایت چاپ انصار ارومیه با کیفیت عالی و کمترین هزینه برای همگان امکان پذیر است. طراحان با تجربه ی ما، با بکارگیری به روزترین روش ها و نرم افزارهای طراحی می توانند در راستای خدمت رسانی به شما عمل نمایند.

عناصر اصلی طراحی لوگو در ارومیه

 • تایپوگرافی: هر نمونه حاوی عناصر تایپوگرافیک بوده که به نویسه نگاری هم معروف می باشد. در این مرحله از کار تمام حروف و کلمات به کار رفته می توانند از شکل های مختلفی برخوردار باشند. طراحان ما م کوشند تا زیباترین نویسه ها را مهیا نمایند.
 • تجسم: ممکن است همراه با ارائه ی نویسه ها، طراح از نماد و یا شکل های خاصی نیز بهره ببرد. این آیکون ها می توانند هرگونه شکل هندسی یا انتزاعی و خلاقانه باشند، که استفاده ی زیرکانه از آن ها می تواند جذابیت طرح ها را دو چندان کند.
 • رنگ: می توان گفت که مهم ترین فاکتور در ثبت یک لوگو انتخاب رنگ و یا رنگ های مناسب برای آن است. باید تمامی رنگ های به کار رفته در طرح با هم تناسب داشته و حتی در حالت ویژه تری با نوع کسب و کار نیز در ارتباط باشند. لوگوها در عین سادگی و با بهره گیری از ترکیب رنگ های جذاب می توانند تاثیرات بسیار چشم گیری را خلق نمایند.
 • بافت یا زمینه کاربردی لوگو: باید به این قضیه توجه کنیم که لوگوی طراحی شده در چه فضاهایی قرار است در معرض نمایش گذاشته شده و باتوجه به این قضیه طرح نهایی انتخاب شود. معمولاً لوگوها را در فضاهای آنلاین جهت تبلیغات مختلف، در تبلیغات فیزیکی، کارت های ویزیت و یا سر در فروشگاه ها و مغازه ها می توان مشاهده نمود. با در نظر گرفتن این قضیه، باید لوگوی طراحی شده قابلیت تغییر اندازه را نیز داشته باشد زیرا می خواهیم در طیف گسترده ای از بسترها از آن استفاده نماییم. پس شکل ظاهری آن باید به صورتی باشد که در کوچک ترین تا بزرگ ترین طرح ها زیبایی آن بهم نخورده و قابل فهم باقی بماند.
 • ساکن و یا متحرک بودن لوگو: انتخاب این مورد کاملا بسته به سلیقه و خواست مشتری دارد. از نمونه های لوگوهای متحرک ( لوگوموشن ها) می توانیم در ایجاد تبلیغات جذاب و استفاده در فضاهای مجازی بهره ببریم.

یک لوگوی خوب که که در ارومیه به شما ارائه میدهیم، چه ویژگی هایی دارد؟

 1. بکارگیری طرح های ساده و اولویت قرار دادن طرح های نسبتا خلوت و کم، تا بتوانیم به راحتی طرح خود در ذهن سایرین ماندگارسازیم.
 2. بهره بردن از رنگ های متناسب با هم در فرآیند طراحی جهت خلق تاثیر گذارترین طرح، تا بتوانیم به بهره گیری از علم روانشناسی رنگ ها تاثیر لوگوی کاری خود را بر ذهن مخاطب افزایش دهیم.
 3. ایجاد یک طرح هوشمندانه و قرارگیری خلاقانه ی تمامی موارد در کنار هم، که می تواند سبب تمایز شما از سایز رقبا شود.
 4. بهره گیری از نام برند مربوطه در طراحی، زیرا گاهی نام یک برند به تنهایی معرف کاملی برای آن بوده و نیاز است که به حتم از آن استفاده شود.
 5. به کارگیری از طرح های خاص در فرآیند طراحی، جهت به فکر فرو بردن مخاطبان و درگیر سازی ذهن آن ها با پیام لوگوی کاری ما
 6. به کار بردن پیام و داستان کوتاه با برند ها در لوگوی کاری آن ها، که می تواند از جمله روش های خلاقانه ی دیگر باشد که به کمک آن بتوانید نمونه ی خاصی را برای خود خلق نمایید.
 7. و در نهایت اختیار عمل دادن به طراح، بدین صورت برای خلاقیت او فیلتری قرار نداده و او با دستی باز می تواند به طراحی بپردازد.