چاپ سررسید در ارومیه

چاپ سررسید یکی از شیوه های تبلیغاتی یک برند و مجموعه در ارومیه است بنابراین در این مقاله قصد داریم به موضوع چاپ سررسید در ارومیه بپردازیم. سررسید ها جزو بهترین هدایای تبلیغاتی هستند که در بین مردم طرفداران بسیاری دارد زیرا سررسید ها کالاهای پرکاربرد و مورد نیازی هستند.

 

 

اهمیت سررسید در برند سازی

 

تقویم‌های سفارشی در برندسازی نقش به سزایی دارند، وقتی تقویم شرکت‌تان هر روز جلوی چشم مشتری‌ها باشد، آنها ناخودآگاه هر روز برند و نام شرکت شما را می‌بینند. حالا این چه فایده‌ای دارد؟ فرض کنیم که من قبل از دریافت تقویم تبلیغاتی شما، هیچ چیزی در مورد شرکت شما نمی‌دانستم و من تصمیم هم گرفته‌ام از آن استفاده کنم. بعد از چند هفته که روزی چند بار به تقویم نگاه کنم، احتمالا نام شرکت و برند شما در ذهنم حک می‌شود حتی اگر درست جلوی چشمم نباشد؛ و دفعه بعد که می‌شنوم یک نفر اسم شرکت شما را می‌آورد یا از خدماتی که شرکت شما ارائه می‌دهد می‌‌پرسد، من می‌توانم حرفی برای گفتن داشته باشد! لازم به ذکر نیست که اگر من در نهایت به خدماتی که ارائه می‌دهید نیاز داشته باشم، اسم شرکت شما قطعا همیشه یادم خواهد ماند. و باور کنید این مساله خیلی اهمیت دارد.!

 

 

اهمیت سررسید در برند سازی

 

انواع سررسید

 

هر فرد برای نیاز به خصوصی از سررسید استفاده می کند بنابراین سررسید ها در ابعاد مختلفی تقسیم بندی شده اند. از نظر حرفه ای برای هر ابعاد سررسید یک نام وجود دارد. ابعاد سررسید هم به ابعاد کتاب شباهت زیادی دارد اما برعکس آن ها سالنامه ها می توانند در اندازه های بزرگ و کوچک تولید شوند.

 

ابعاد و انواع سررسید را می توان به دسته بندی های زیر تقسیم کرد:

1-سالنامه وزیری

2- سالنامه رقعی

3- سالنامه اروپایی

4- سالنامه جیبی

5- سالنامه خشتی

6- سالنامه سلطانی

7- سالنامه رحلی

8- سالنامه پالتویی

9- سالنامه جیبی

 

انواع سررسید

سررسید وزیری

سررسید های وزیری در ابعاد ۲۴ در ۱۷ سانت تولید می شوند. این مدل سررسید به اصطلاح در بین مردم خوش اقبال ترین نوع سررسید شناخته می شود. علاوه بر آن با نام‌های دیگری مانند سررسید b4 هم شناخته می شود. این مدل سررسید را میتوان با قیمت مناسب و ارزان به شکل ویژه و انحصاری تولید کرد. همچنین می ‌توان به تعداد مورد نیاز از این سررسید نسخه هایی را در بازار تهیه کرد و با استفاده از چاپخانه لوگو و نام تجاری را برای بر روی آن حک نمود.

 

سررسید رقعی

این نوع سررسید ها در یک مدل و ابعاد رایج به نام سررسید رقعی که ۲۲ در ۱۳ سانتی متر در واقع برابر با سایز a۵ تولید می شود. همان طور که متوجه شده اید این مدل سررسید ابعاد کوچکتری نسبت به مدل وزیری دارد و جزو سررسید های پرفروش در بازار محسوب می شود. همچنین سر رسید رقعی در سایز ۲۱ در ۱۵ سانتی متر هم در بازار وجود دارد.

 

 

سررسید اروپایی

این سررسید در ابعاد ۲۲ در ۱۳ سانتی متر تولید می شود. جالب است بدانید نام این سررسید به خاطر الگو برداری از سررسید های موجود در بازار های اروپایی انتخاب شده است. البته به جای تاریخ های اروپایی، تاریخ های شمسی یا تاریخ خورشیدی در این مدل سررسید ها قرار می گیرد که امروزه در کنار تاریخ های شمسی تاریخ های میلادی هم به خاطر استفاده ایرانیان قرار گرفته است. از ویژگی های منحصر به فرد این مدل سررسید ها می توان به خوش دست بودن و ابعاد بسیار راحت که حمل و نقل را برای فرد راحت‌ تر می ‌کند اشاره کرد. در خرید سررسید های اروپایی و چاپ سررسید در ارومیه باید بدانید که ارزان و گران بودن آن به خاطر نوع جلد و کاغذ به کار رفته در سررسید متفاوت است. دقت کنید که کاغذ های کرم رنگ در سررسید اروپایی زیبایی بیشتری دارد و کمتر چشم را مورد آزار قرار می دهد.

 

ابعاد سررسید

سررسید جیبی

سررسید های جیبی معمولاً در ابعاد ۱۵ در ۱۰ و معادل با کاغذ a۵ ساخته می شوند. همان طور که از نام این سررسید پیداست ابعاد آن کوچکتر است و متناسب با جیب لباس طراحی می شود. شما می ‌توانید سررسید های جیبی را به راحتی در کیف های کوچکی که روزانه استفاده می کنید قرار دهید و آن را در مکان های مختلف حمل کنید. ابعاد سررسید های جیبی تقریباً یک هشتم سررسید های رقعی است و به نسبت وزیری هم سایز آن کوچک تر است. شما می توانید به چاپخانه هایی که فرایند چاپ سررسید در ارومیه را انجام می دهند این سررسید های جیبی را با طرح های مختلف که قصد دارید لوگو و نام برند را روی آن چاپ کنید سفارش دهید. این مدل سررسید ها به خاطر قیمت ارزانی که دارند از استقبال خوبی در میان مردم برخوردار هستند.

 

سررسید خشتی

سررسید های خشتی در ابعاد ۱۹ در ۱۹ یا ۲۳ در ۲۳ تولید می شود که به خاطر ابعاد به خصوص شان با نام سررسید مربعی هم در بازار شناخته می شوند و جزو پرفروش ترین کالا های تبلیغاتی هستند. انواع مختلف سررسید ها به شما این امکان را می ‌دهد که صفحه اختصاصی که برای تبلیغات و معرفی شرکت تان در نظر دارید به راحتی روی آنها چاپ کنید. اگر طراح داخلی شرکت شما ابعاد مربع شکل را در نظر گرفته است باید سررسید خشتی را برای کالای تبلیغاتی تان انتخاب کنید. یک مدل از سررسید های خشتی هم در ابعاد ۱۶ در ۱۶ تولید می شود که به شکل رایج در بازار وجود ندارد.

 

سررسید رحلی

این مدل سررسید ها در دو سایز رحلی بزرگ یعنی ۲۴ در ۳۴ سانت و رحلی کوچک یعنی ۲۹.۷ در ۲۱ سانت در بازار به فروش می رسند. این ابعاد در واقع مانند ابعاد کاغذ های آچار است و سایز آن به طور معمول نسبت به سررسید های وزیری و رقعی بزرگتر خواهد بود.

 

ابعاد سررسید

 • سررسید وزیری: (17 در 24) سانتی‌متر
 • سررسید اروپایی: (13 در 22) سانتیمتر
 • سررسید سلطانی: (34 در 49) سانتیمتر
 • سررسید رحلی: (21 در 28) و (23 در 33) سانتیمتر
 • سررسید رقعی: (14 در 22) سانتیمتر
 • سررسید پالتویی: (12 در 17) سانتیمتر
 • سررسید خشتی: (16 در 16) و (19 در 19) و (23 در 23) سانتیمتر
 • سررسید جیبی: (9 در 12) سانتیمتر

 

 

زمان لازم برای چاپ سررسید

 

 

ویژگی های سررسید خوب

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که یک سررسید خوب باید دقیقا چه ویژگی هایی داشته باشد که خریداران از انتخاب آن راضی باشند؟ ممکن است بسیاری از افراد برای جواب این سوال به این موضوع فکر کنند که سر رسیدی که پاره نشود و شیرازه و صحافی آن به مشکل نخورد سررسید خوبی است یا افراد دیگری این موضوع را در نظر بگیرند که برگ های سر رسید باید به هم چسبیده باشد، جلد آن پاره نشود، پوست پوست نشود و تاریخ ها درون آن به درستی درج شده باشد. این نکات ریز ممکن است کم اهمیت به نظر برسد اما در واقعیت هرچند ساده اما مهم هستند. در ادامه مطلب مواردی را که یک سر رسید خوب باید داشته باشد را برای شما بیان می کنیم.

 

کاغذ مرغوب

سررسید های خوب باید با کاغذهای مرغوب و ضخامت مناسبی تولید شوند. برای تولید و چاپ سررسید در ارومیه استفاده از کاغذ های روغنی، پودری و نازک توصیه نمی شود. علاوه بر آن رنگ کاغذ ها باید سفید و یا کرم رنگ باشد، در واقع این نکته بسیار مهم است که کاغذ های کرم رنگ برای سر رسید های خوب استفاده شود زیرا با نور چشم سازگاری بیشتری دارند. البته به طور کلی رنگ کاغذ تفاوت زیادی ندارد و یک مسئله کاملاً شخصی است که به انتخاب سفارش دهنده سررسید بستگی دارد.

 

کیفیت چاپ

مهمترین ویژگی بعد از انتخاب نوع کاغذ کیفیت چاپ سررسید در ارومیه است. موارد مهمی که شما باید در خرید سررسید خوب به آن توجه کنید انتخاب رنگ مناسب برای چاپ، صفحه آرایی، چاپخانه، نوع چاپ، مدل صحافی و قرار دادن آن در تاریخ ها است.

 

توجه به تاریخ و مناسبت ها

در خرید سررسید ها شما باید دقت کنید که حتما تاریخ های خورشیدی، قمری و میلادی داخل آن نوشته شده باشد. همچنین مناسبت های اصلی و مهم و حتی مناسبت های بومی جذابیت سررسید را بیشتر می کند.

 

 

کیفیت چسب وسط

به طور حتم هیچ شخصی دوست ندارد که سر رسیدش با چند بار باز و بسته شدن از هم گسسته و پاره شود در نتیجه کیفیت دوخت و چسب شیرازه ی سررسید عامل مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید.

 

زمان لازم برای چاپ سررسید

هر تولید کننده زمان چاپ سررسید متفاوتی نسبت به تولید کننده دیگر دارد و این زمان بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی دستگاه های چاپ
 • جنس خریداری شده شامل چسب، کاغذ، آستر
 • تعداد پرسنل
 • میزان تعهد کاری

 

در چاپخانه انصار این موضوع به نوع سفارش مشتری بستگی دارد. اگر فردی سررسید خام و یا چیزی که در کاتالوگ وجود دارد را درخواست کند و هیچگونه نیازی به سفارشی سازی نباشد  حداکثر تا ۳ روز کاری تحویل داده می‌شود اما اگر مشتری درخواست سفارشی‌سازی داشته باشد حداکثر ۱۵ روز کاری زمان برای چاپ سررسید در ارومیه لازم است.

زمان لازم برای چاپ سررسید

 

نکات مهم در انتخاب سررسید

از جمله نکات مهمی که باید در انتخاب سررسید مورد نظر به آن توجه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس کاغذ
 • نوع صحافی
 • نوع درج لوگو
 • سفارشی سازی سررسید
 • انتخاب سررسید زیبا با جلوه های هنری

 

قیمت سررسید

مهم ترین عاملی که می تواند بر روی قیمت یک سررسید تاثیر بگذارد قیمت کاغذ آن است. علاوه بر آن موارد دیگری مثل میزان استفاده از مواد، کیفیت چاپ، حجم سررسید و بسته بندی آن جزو موارد دیگری است که روی قیمت سررسید تاثیر می گذارد. به طور کلی سررسید های مختلف بر اساس جنس کاغذ، جنس جلد، چسب به کار رفته در تولید آن، نوع صحافی، خدمات روی آن و نوع چاپ قیمتشان تعیین می شود. به هر میزان که جنس سررسید بهتر باشد طبیعتاً قیمت آن هم افزایش پیدا می کند.

قیمت سررسید

نتیجه گیری

مجموعه ما با کیفیت ترین و مجرب ترین مرکز چاپ سررسید در ارومیه است که سفارش های شما عزیزان را همواره دریافت می کند. شما می توانید به راحتی به شکل اینترنتی درخواست چاپ انواع سررسید با ابعاد هایی که ذکر شد را بدهید. همچنین می‌توانید با کارشناسان وب سایت ما برای انتخاب و خرید سررسید مورد نظر تماس بگیرید.