چاپخانه‌ های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها خدمات جامعی به مشتریان خود ارائه می‌ دهند. این چاپخانه ‌ها همواره سعی می‌ کنند مطابق با خواسته مشتریان عمل کرده و خواسته ‌های آن ها را برآورده کنند. از جمله خدماتی که چاپخانه ‌ها به مشتریان خود ارائه می ‌دهند چاپ کتاب ارومیه است. امروزه چاپ کتاب برای افرادی که در حوزه ‌های علمی فعالیت دارند اهمیت زیادی دارد. برای هیئت علمی، اساتید و سایر افرادی که می ‌خواهند رزومه علمی خود را تقویت کنند، چاپ کتاب در ارومیه بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین افرادی ممکن است در زمینه چاپ کتاب کودک فعالیت داشته باشند.

مرکز چاپ انصار پرینت به عنوان برترین و بزرگترین مرکز چاپ کتاب در ارومیه شناخته شده است. این مرکز می‌ تواند تمام فرآیند های چاپ کتاب از صفر تا صد را با کمک متخصصین چاپ و تکنولوژی‌ های پیشرفته انجام دهد. شما دیگر نباید در ارتباط با نحوه چاپ و فرآیند های مربوط به آن نگرانی داشته باشید. تمامی فعالیت ‌ چاپ کتاب در ارومیه بر عهده متخصصین انصار پرینت بوده و شما با اطمینان و خیال راحت می ‌توانید محصول مد نظر خود را تحویل بگیرید.

قیمت چاپ کتاب در ارومیه

شمایی که به عنوان یک فرد علمی، فرهیخته و باسواد می ‌خواهید اقدام به چاپ کتاب کنید، بهتر است که به یک سری موارد دقت داشته باشید. در ابتدا شما باید بتوانید هزینه‌ های مربوط به چاپ کتاب در ارومیه را برآورد کرده و بر اساس نوع بودجه خود آن را چاپ کنید.

تعداد صفحات چاپ شده، نوع طراحی انجام شده بر روی جلد، تیراژ و غیره، همه آن ها می‌ توانند بر قیمت چاپ کتاب در ارومیه تاثیر داشته باشند. شما اگر می‌ خواهید اطلاعات دقیقی از قیمت چاپ کتاب در ارومیه به دست آورید، بهتر است که در ابتدا به سایت انصار پرینت مراجعه کنید. شما از طریق این سایت می‌ توانید به صورت آنلاین اقدام به محاسبه قیمت چاپ کتاب در ارومیه کنید.

برای آنکه بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، توصیه می ‌کنیم که با کارشناسان ما تماس گرفته و از آن ها راهنمایی‌ های لازم را دریافت کنید. مجموعه انصار پرینت به عنوان یکی از بزرگترین مراکز چاپ در کشور فعالیت دارد و می ‌تواند خدماتی ارزنده را با تعرفه ‌های ارزان به مشتریان ارائه دهد. شما می ‌توانید از طریق این سایت از خدمات ویژه آن ها برای مشتریان  بهره‌مند شده و بهترین کیفیت را با قیمت مناسب داشته باشید.

سفارش چاپ کتاب در ارومیه

شمایی که قصد سفارش چاپ کتاب در ارومیه را دارید، بهتر است به سراغ مراکزی بروید که تجربه و تبحر کافی در این زمینه دارند. مراکز مختلفی هستند که به صورت حضوری و آنلاین در زمینه چاپ انواع مختلفی از محصولات از جمله چاپ کتاب در ارومیه فعالیت دارند. توصیه ما مراجعه  به مجموعه چاپ انصار پرینت به عنوان بزرگترین و برترین مجموعه چاپخانه معرفی شده در شمال غرب کشور است.

شما می‌ توانید به راحتی از طریق آنلاین اقدام به ثبت سفارش چاپ کتاب در هر زمان و مکانی کنید. فرآیند سفارش بسیار آسان است و در کمتر از چند دقیقه می ‌توانید محصول خود را سفارش دهید. تمام توضیحات لازم برای چاپ کتاب در ارومیه مشخص شده و شما با کامل کردن آن ها و با ارائه توضیحات تکمیلی می ‌توانید بهترین نوع از طراحی و چاپ کتاب در ارومیه را در اختیار داشته باشید. اگر می ‌خواهید اطلاعات تکمیلی‌تری از چاپ کتاب در ارومیه به دست آورید، توصیه می‌ کنیم که ادامه مطلب را با ما دنبال کنید.

مزایای چاپ کتاب ارزان در ارومیه

فرآیند چاپ کتاب مزایای بسیار زیادی داشته و برای افراد فعال در زمینه شعر و شاعری، رمان نویسی، ترجمه، اساتید و دانشجویان اهمیت زیادی دارد. این قبیل افراد می ‌توانند آثار خود را به رشته تحریر درآورده و آن را چاپ کنند. شما اگر به عنوان مترجم فعالیت می ‌کنید، در صورت اقدام به موقع، می‌ توانید اثرتان را به راحتی چاپ کرده و به بازار عرضه کنید. چاپ کتاب ارزان در ارومیه در صورت داشتن کیفیت و طراحی اصولی می‌ تواند از رقبا پیشی بگیرد.

اگر شما به عنوان مولف فعالیت می ‌کنید و می ‌خواهید با چاپ کتاب اندیشه‌ های خود را انتقال دهید، ما می ‌توانیم به شما راهکار های مناسبی ارائه دهیم. افرادی که می‌ خواهند موضوعات مربوط به حیطه کاری خود را در قالب کتاب معرفی و ارائه دهند، می‌ توانند علاوه بر آگاه سازی افراد نام خود را بر سر زبان ‌ها بیاورند.

مزایای چاپ کتاب برای اساتید و دانشجویان

کسانی که به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ ها فعالیت دارند و یا به عنوان دانشجو هستند، لزومی ندارد که بخواهند کتاب خود را در تیراژ‌ های بالایی چاپ کنند. ما در مجموعه انصار پرینت شرایطی ایجاد کرده ایم که شما بتوانید با تیراژ‌ های بسیار کم حتی کمتر از ۱۰ نسخه بتوانید کتاب مد نظر خود را چاپ کنید. ارزان‌ترین تعرفه ‌ها و بالاترین کیفیت ‌ها در چاپخانه ما وجود دارد که می‌ توانید نمونه کار های موجود را مشاهده کنید.

 تبدیل جزوات درسی به کتاب

کسانی که دانشجو و یا دانش آموز مدارس هستند، می ‌توانند جزوات درسی خود را به کتاب تبدیل کنند. اکنون می ‌خواهیم در این مورد بحث ‌های گسترده‌تری داشته باشیم. ما در طول دوران تحصیل جزوات و نوشته ‌های نامرتبی داریم که در اثر یادداشت گفته‌ ها و تدریس‌ های اساتید و معلمانمان آن ها را جمع کرده ایم. این جزوات به خاطر نامرتب بودن باعث می ‌شوند که به سختی بتوانیم آن ها را مطالعه کنیم. در این میان معلمان و یا اساتید می ‌توانند مطالب خود را در قالب کتاب چاپ کنند. این موضوع باعث می ‌شود که بی‌نظمی ‌ها کمتر شده و جزوات ارزش‌ های دیگری نیز داشته باشد که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. یکی از مهمترین مزیت چاپ کتاب در ارومیه این است که باعث می‌ شود که استاد و یا دبیر اعتبار بسیار زیادی در بین دانشجویان و همکاران خود پیدا کند.

 همچنین این کتاب به رزومه آن فرد تبدیل شده و می ‌تواند در زمینه ‌های شغلی و تحصیلی جنبه ‌های مثبتی برای وی داشته باشد. زمانی که یک دبیر مشغول تدریس در یک آموزشگاه است، می‌ تواند با چاپ جزوات خود از طریق برند آن آموزشگاه تبلیغات مثبتی برای آن انجام دهد.

مزیت چاپ جزوات در قالب کتاب در آن است که مطالب، پایداری زیادتری خواهند داشت و شما می ‌توانید تا سالیان زیاد از آن استفاده کنید. ممکن است در نهایت به یک ویرایش جزئی نیاز داشته باشند اما همیشه به عنوان یک اسناد مهم می ‌توان از آن ها استفاده کرد.

زمانی که دانشجویان و یا دانش آموزان جزوات پراکنده و دست نویس خود را به کتاب‌ تبدیل می کنند، می ‌توانند آن را بهتر نگهداری کرده و به آن ها دسترسی راحت تری داشته باشند . از همه جوانب می ‌توانیم بگوییم که چاپ کتاب در ارومیه برای استادان و دانشجویان اهمیت زیادی دارد و می‌ توانند از مطالب آن مجدداً استفاده کنند. مزیت دیگری که چاپ کتاب دارد آن است که اشتباهات علمی در جزوات موجود حل شده و شما می ‌توانید کتاب‌ هایی بدون ایراد و اشتباه به دانش آموزان و دانشجویان خود تحویل دهید.

با چاپ کتاب معروف شوید

در کل دنیا از افراد مهم جامعه نویسندگان هستند که شهرت و محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم دارند. در جهان برخی از نویسندگان آثار تکرار نشدنی خلق کرده‌اند و توانسته اند به شهرت بالایی در طول تاریخ دست پیدا کنند. شما می ‌توانید با چاب کتاب ضمن اطلاع رسانی و آگاهی به افراد جامعه اقدام به کسب شهرت کنید. چاپ کتاب در ارومیه هر چقدر با مفهوم خلاقانه و جدید همراه  باشد، می‌ تواند شما را به یک نویسنده معروف تبدیل کند.

 وقتی که شما به یک نویسنده معروف تبدیل شوید، باعث می‌ شود که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و انگیزه شما برای نگارش آثار بعدی بیشتر خواهد شد. البته این موضوع را نباید فراموش کنیم که ناشران در بالا بردن شهرت و اعتبار شما نقش بسیار مهمی دارند. زمانی که شما به عنوان یک نویسنده با ناشران حرفه‌ای و کاربلد همکاری داشته باشید، می‌ توانید اعتبار زیادی کسب کنید.

درآمد فوق العاده با چاپ کتاب

زمانی که شما اقدام به چاپ کتاب می‌ کنید، می ‌توانید به درآمد مالی نیز دست پیدا کنید. بسیاری از افراد از طریق چاپ و فروش کتاب می ‌توانند اقدام به کسب درآمد کنند. با اینکه امروزه قیمت چاپ کتاب بر اساس قیمتی که کاغذ دارد ممکن است نسبت به سال‌ های گذشته بیشتر شود، اما درآمد مناسبی هم  به همراه خواهد داشت. شما با چاپ کتاب می‌ توانید از جنبه ‌های مختلف به اهداف مد نظر خود برسید و این چیزی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند.

مراحل چاپ کتاب

چاپ کتاب دارای مراحل مختلفی است که تماماً باید با دقت لازم انجام شوند تا کیفیت کار بالاتر باشد. مرحله اول فرآیند تایپ اطلاعات است. تایپ کتاب باید به صورت کاملاً اصولی با رعایت علائم نگارشی، حفظ فواصل، رعایت اندازه بندها و مشخص کردن سرتیتر ها باشد. هر کدام از این عوامل می ‌توانند به نوبه خود در کیفیت و زیبایی ظاهری کتاب نقش مهمی داشته باشند.

مرحله بعدی صفحه آرایی است که باید توسط افراد حرفه‌ای و کاربلد انجام گردد. ویراستاری ادبی و علمی کتاب‌ ها اهمیت زیادی دارد. بهتر است انجام این کار بر عهده افراد متخصص باشد تا اشتباهات موجود در کتاب را به حداقل برساند.

 مرحله بعدی از چاپ کتاب دریافت مجوز های لازم توسط انتشارات است. بعد از انجام این مرحله شما نیاز به طراحی جلد دارید. طراحی جلد کتاب باید با به روزترین روش‌ های طراحی جلد و توسط پژوهشگران برتر انجام گردد.

بعد از آنکه تمامی این مراحل انجام شد، لازم است که اقدام به چاپ کتاب در ارومیه شود. شما می ‌توانید در مجموعه انصار پرینت کتاب ‌ها را در تیراژ‌ های دلخواه خود چاپ کنید و از این نظر هیچگونه محدودیتی نخواهید داشت. اساتید و دبیران می‌ توانند در هنگام شروع سال تحصیلی و یا شروع ترم جدید بر اساس تعداد دانشجویان و دانش آموزان خود اقدام به سفارش چاپ کتاب کنند.

چاپ کتاب در ارومیه

از آنجایی که چاپ کتاب از گذشته تا به امروز از نظر آموزشی و فرهنگی جزو بزرگترین تحولات در کشور بوده است این مطلب را به چاپ کتاب در ارومیه اختصاص داده ایم. در ابتدای ظهور صنعت چاپ در کشور و پیدایش کتاب های مختلف به دلیل اینکه دستگاه و ابزاری برای تولید آن وجود نداشت، نویسنده ها کتاب ها را به شکل دستی تولید می کردند. این موضوع باعث شد که هزینه چاپ کتاب در کشور بسیار زیاد باشد و نویسنده ها افرادی را استخدام کنند تا نسخه های کتاب را به شکل دستی بنویسند. البته این کار هم هزینه های زیادی را برای خریدار و خواننده کتاب در برداشت.

امروزه دستگاه های چاپ بسیاری برای تولید کتاب های مختلف اعم از کتاب های درسی، شعر و غیره وجود دارد که هزینه های چاپ با هر یک از این دستگاه ها متفاوت است. در ادامه مطلب مراحل چاپ کتاب (در چاپ انصار ) و عواملی که روی هزینه های آن تاثیر گذار است را برای شما بیان خواهیم کرد.

چاپ کتاب در ارومیه

تعریف چاپ کتاب در حالت کلی

برای چاپ کتاب، ابتدا باید متن را نوشته و تکمیل کنید. سپس، باید فرمت متن را برای چاپ تنظیم کنید. برای این کار، می توانید از نرم افزارهایی مانند  Microsoft Word، Adobe InDesign، یا QuarkXPress استفاده کنید.

پس از تنظیم فرمت کتاب، شما باید یک نسخه اولیه از کتاب خود را ایجاد کرده و آن را بررسی کنید. برای این کار، می توانید از خدمات یک ویراستار یا موسسه انتشاراتی استفاده کنید. بعد از اطمینان از کیفیت محتوا، باید یک ناشر برای چاپ پیدا کنید.

پس از انتخاب ناشر، باید مواردی مانند تعداد صفحات، نوع کاغذ، نوع جلد، و تعداد چاپ را مشخص کنید. برای مثال، شما ممکن است بخواهید کتاب خود را در قالب یک کتاب صوتی نیز منتشر کنید. پس از مشخص کردن جزئیات چاپ، شما باید با ناشر خود توافق بر سر قیمت، تاریخ چاپ، و موارد دیگر انجام دهید. سپس، ناشر شما کتاب را چاپ خواهد کرد و آن را به بازار عرضه خواهد کرد.

مرکز چاپ انصار پرینت به عنوان یکی از مراکز چاپ بزرگ در ایران، انواع خدمات مربوط به چاپ کتاب را ارائه می دهد. برخی از خدمات اصلی مرکز چاپ انصار پرینت به اختصار به شرح زیر است:

چاپ کتاب در قالب های مختلف از جمله طرح سفارشی، چاپ رنگی، چاپ سیاه و سفید، کتاب با جلد سخت و نرم، و …

صحافی و صحافی دیجیتال

خدمات ویرایش برای کتاب شما از لحاظ املایی، گرامری و انتقال ایده ها

طراحی جلد کتاب، کاور و …

بسته بندی کتاب با استفاده از مواد با کیفیت بالا و بهترین روش های بسته بندی تحویل به موقع کتاب

خدمات پس از چاپ، شامل خدماتی مانند تولید مجدد، حذف، اصلاح و تغییرات در کتاب

ارائه خدمات مشاوره در زمینه چاپ و نشر

مراحل چاپ کتاب در موسسات چاپ کتاب

برای اینکه فردی بخواهد کتاب خود را به چاپ برساند در ابتدا باید فایل کتاب مربوطه را به انتشارات مورد نظر ارسال کند. در مرحله بعد کارشناسان انتشارات فایل را بررسی کرده و پس از آن اقدام به بستن قرارداد، تعیین هزینه چاپ کتاب و هماهنگی های لازم جهت ویراستاری و غیره می کنند. سپس کتاب باید شماره شابک مورد نظر خود را دریافت کند و در آخر فایل نهایی توسط ویراستار کتاب و بخش صفحه آرایی چاپخانه مورد نظر تحویل می گردد. پس از انجام این اقدامات باید فایل نهایی توسط وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی بررسی شده و مجوز آن صادر گردد.

به طور معمول کتاب های علمی دانشگاه ۲۴ ساعت بعد و کتاب های حوزه علوم انسانی پس از یک ماه مجوز خود را دریافت می کنند. بعد از طراحی و اخذ مجوز، نسخه نهایی برای انجام لیتوگرافی و صحافی ارسال می گردد. فرآیند چاپ کتاب بعد از دریافت مجوزهای لازم حدوداً بین ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می برد.

چاپ کتاب در ارومیه کتاب پیک

دریافت جواز چاپ، فیپا و شابک، مراحل مهمی در چاپ هستند، اما نمی‌ توان آنها را به عنوان اصلی ترین و ضروری ترین مرحله در نظر گرفت. برای چاپ ، مراحل مختلفی وجود دارد که شامل طراحی و صحافی، تدوین و ویرایش متن، طراحی جلد، چاپ و بسته‌بندی و ارسال کتاب می ‌باشد.

جواز چاپ به عنوان یک مجوز اداری، در کشورهایی مانند ایران لازم است و به طور کلی شامل بررسی اجزای کتاب مانند محتوا، نوع ورق، چاپ و دیگر موارد می شود.

فیپا به معنای شناسه کتاب می ‌باشد و به عنوان یک کد منحصر به فرد، برای شناسایی آن در بازار استفاده می‌شود.

شابک نیز به عنوان یک کد بین المللی، برای شناسایی و خرید کتاب در سراسر جهان به کار می‌ رود.

به طور کلی مراحل چاپ کتاب عبارتند از:

 • تدوین و ویرایش متن
 • طراحی جلد
 • صحافی و طراحی داخلی
 • چاپ
 • بسته ‌بندی و ارسال

البته در برخی موارد مانند چاپ کتاب‌های تصویری ، مراحل دیگری نیز ممکن است به مراحل فوق اضافه شود.

تدوین و ویرایش متن کتاب به چه صورت انجام می پذیرد؟

تدوین و ویرایش متن ، یکی از اولین مراحل در چاپ است. در این مرحله، متن توسط نویسنده یا مترجم تدوین و اصلاح می ‌شود تا برای چاپ آماده شود. این مرحله شامل موارد زیر است:

تدوین متن: در این مرحله، نویسنده متن کتاب را تدوین می ‌کند. او می ‌تواند از نرم افزارهای ویرایش متن مانند Microsoft Word استفاده کند تا متن را تایپ کرده و آن را به شکل دلخواه خود قالب ‌بندی کند.

ویرایش متن: نویسنده یا ویراستار متن را با دقت مورد بررسی و ویرایش قرار می ‌دهد تا مشکلات گرامری، املا، نحو، انتخاب واژه‌ها و جمله ‌بندی را برطرف کند.

مرور متن: پس از ویرایش، متن به منظور مرور نهایی برای چاپ به نویسنده یا ویراستار ارجاع می ‌شود. در این مرحله، متن به دقت بررسی می ‌شود تا از مشکلات چاپی، خطاهای چاپی، و یا اشتباهات دیگر جلوگیری شود.

طراحی صفحات: پس از اتمام مراحل بالا طراح، صفحات متن را در قالب مناسب قرار می ‌دهد تا آماده چاپ شود.

طراحی جلد کتاب به چه صورت انجام می پذیرد؟

طراحی جلد کتاب یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ها است و از آنجا که جلد کتاب، اولین چیزی است که خواننده با آن روبرو می ‌شود، باید با دقت و به شکلی جذاب و جالب طراحی شود. مراحل طراحی جلد کتاب به شکل زیر است:

تعیین سبک: اولین مرحله در طراحی جلد کتاب، تعیین سبک و نوع جلد است. می‌توانید از نمونه‌های مشابه در بازار یا از روی تصاویر موجود در اینترنت الهام بگیرید و سبک مناسب خود را انتخاب کنید. سبک جلد می‌تواند از جمله‌ های ساده و کم ‌رنگ گرفته تا جلدهای پررنگ و متفاوت باشد.

انتخاب تصویر: پس از تعیین سبک، تصویر مناسب برای جلد کتاب انتخاب می‌ شود. تصویر انتخاب شده باید با محتوای هماهنگ و جذاب باشد و نشان دهنده مضمون کتاب باشد.

انتخاب فونت: در مرحله بعد، فونت جلد انتخاب می ‌شود. فونت باید قابل خواندن باشد و به رنگ و تصویر جلد مناسب باشد.

قالب ‌بندی: در این مرحله، متن و عنوان کتاب در جلد قرار داده می ‌شود و قالب‌ بندی مناسبی برای آن ایجاد می‌ شود. همچنین ممکن است نام نویسنده، ناشر و شماره شابک هم در جلد کتاب قرار داده شوند.

بررسی و اصلاح: در مرحله آخر، جلد بررسی و اصلاح می ‌شود. تمامی اشکالات چاپی، املایی و … باید قبل از چاپ برطرف شود تا جلد کتاب با کیفیتی بالا به مرحله تهیه و تولید برسد.

صحافی و طراحی داخلی کتاب شامل چه مراحلی است؟

طراحی قالب کتاب: در این مرحله، صفحات به شکل یک قالب در می ‌آید. اندازه صفحات، حاشیه ‌ها، فونت و سبک قالب بر اساس سلیقه نویسنده و انتظارات ناشر تعیین می ‌شوند.

ایجاد فهرست مطالب: فهرست مطالب به صورت یک جدول برای راحتی خواننده در ابتدای کتاب قرار داده می‌شود. فهرست مطالب معمولاً براساس ساختار ، به صورت فصل به فصل و بخش به بخش است.

طراحی صفحات: در این مرحله، صفحات کتاب به شکل قالب طراحی شده و محتوای کتاب به صورت مناسب در آن قرار می ‌گیرد. فونت و سایز متن، فاصله بین خطوط، تصاویر و جداول در این مرحله طراحی می ‌شوند.

طراحی جداول و نمودارها: جداول و نمودارها در کتاب‌ های فنی و تخصصی بسیار مهم هستند و باید به شکلی مناسب در کتاب قرار گیرند. در این مرحله، جداول و نمودارها با توجه به اندازه و ظاهر کتاب، طراحی و در محتوای آن قرار می‌ گیرند.

بررسی و ویرایش: در این مرحله، کلیه محتوا از جمله متن، تصاویر، جداول و نمودارها برای بررسی و ویرایش به دست صحافی می ‌رسد. این مرحله برای اصلاح خطاهای املایی، گرامری و ساختاری بسیار مهم است.

روش های چاپ کتاب

برای چاپ کتاب، از روش ها و وسایل مختلفی استفاده می شود که در زیر به برخی از این روش ها و وسایل اشاره شده است:

چاپ افست: این روش چاپ، شاید رایج ترین روش چاپ کتاب باشد. در این روش، جوهر به روی صفحات با استفاده از پلاک های چاپ انتقال داده می شود. پلاک های چاپ، برای هر رنگ جداگانه ساخته می شوند و در هر چاپ، پلاک های مربوط به هر رنگ به ترتیب مورد استفاده قرار می گیرند.

چاپ دیجیتال: در این روش چاپ، فایل دیجیتالی کتاب به چاپگر ارسال می شود و صفحات کتاب به صورت مستقیم از فایل چاپ می شوند. این روش برای چاپ کتاب های کم حجم و تیراژ کم مناسب است.

صحافی دستی: در برخی موارد، مانند چاپ کتاب های خاص و یا در صورتی که تعداد کتاب هایی که باید چاپ شود بسیار کم باشد، از صحافی دستی استفاده می شود. در این روش، صفحات کتاب به صورت دستی نوشته می شوند.

چاپ لیتوگرافی

یک مرحله از فرآیند چاپ لیتوگرافی است که می‌تواند به شکل اختصاصی برای مثلاً چاپ کتاب های شعر استفاده گردد. در بخش لیتوگرافی چاپ یک کتاب ابتدا طرح را می سازند سپس آن را روی صفحه منتقل می‌کنند. در این مدل حکاکی که به حکاکی ردیفی هم معروف است، دقت و کیفیت کار بسیار بالاست و جزئیات بیشتر و قابل اعمال تری دارد. از جمله معایب این بخش می‌توان به سرعت پایین و کند بودن آن اشاره کرد.

توصیه می کنیم برای تولیدات انبوه چاپ کتاب در ارومیه از چاپ لیتوگرافی استفاده نکنید. البته برای تولیدکنندگانی که سرعت چاپ کتاب برایشان اهمیت دارد می توان از روش لیتوگرافی موازی با تکرار استفاده کرد. در این روش از ماسک نوری جهت انتقال طرح ساخته شده استفاده می کنند. استفاده از روش لیتوگرافی موازی بسیار متداول تر از روش مستقیم است. چاپ لیتوگرافی امروزه کاربرد کمتری دارد اما با این وجود در یکی از مراحل چاپ کتاب با روش آفست از لیتوگرافی استفاده می کنند. این روش چاپ زمان زیادی را برای انجام فرآیند صرف می کند اما در نهایت کار را با کیفیت بالاتر و قابل ارائه تر چاپ می کند. از آنجایی که تکنولوژی به کار رفته در چاپ آفست پیچیده است و کار با آن سخت و وقتگیر خواهد بود، هزینه چاپ کتاب به این روش در تولید های انبوه مقرون به صرفه است.

پیشنهاد می کنیم برای چاپ کتاب در روش لیتوگرافی از رنگ‌ های با کیفیت بالا استفاده کنید که انجام همین کار، کیفیت کتاب را بالاتر می برد. در این روش چاپ از کاغذ های مختلف با ابعاد و ضخامت های متفاوت هم می توان بهره برد.

چاپ کتاب شعر در ارومیه

ابعاد کتاب های قابل چاپ به چه صورت است؟

ابعاد کتاب های قابل چاپ معمولاً بر اساس سایز کاغذ و استاندارد صنعت چاپ تعیین می شوند. در ادامه، ابعادهای معمول در استاندارد‌های مختلف را برای شما ذکر می کنیم:

استاندارد ISO : این استاندارد بیشتر در اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر به کار می رود. سایزهای معمول این استاندارد به شرح زیر است:

 • A4 (210×297 میلی‌متر)
 • A5 (148×210 میلی‌متر)
 • A6 (105×148 میلی‌متر)

استاندارد  ANSI: این استاندارد بیشتر در ایالات متحده و کانادا به کار می رود. سایزهای معمول این استاندارد به شرح زیر است:

 • Letter (216×279 میلی‌متر)
 • Legal (216×356 میلی‌متر)

استاندارد JIS : این استاندارد بیشتر در ژاپن به کار می رود. سایزهای معمول این استاندارد به شرح زیر است:

 • B5 (182×257 میلی‌متر)
 • B6 (128×182 میلی‌متر)

سایر استانداردها: در برخی کشورها و در برخی موارد خاص، سایزهای دیگری نیز برای چاپ کتاب به کار می روند، مثلاً در برخی کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی و چین، استاندارد‌های خاص خود را دارند. لازم به ذکر است که علاوه بر سایز کاغذ، شکل کتاب (مثلاً آرایش افقی یا عمودی) و ترتیب صفحات نیز می توانند در تعیین ابعاد کتاب مؤثر باشند.

عوامل اثرگذار بر هزینه چاپ کتاب

بر اساس فاکتورهای مختلفی هزینه های مربوط به چاپ یک کتاب تعیین می شود. ما در چاپخانه انصار پرینت با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت آماده همکاری با تمامی  مولفین و نویسندگان هستیم تا بتوانند کتاب مورد نظر خودشان را به چاپ برسانند. توجه کنید که هزینه سفارش چاپ کتاب به شکل آنلاین و حضوری تفاوتی ندارد و هزینه ها بر اساس استفاده از دستگاه های چاپ در دو نوع آفست و دیجیتال تعیین می گردد.

در ادامه مطلب به بررسی عوامل موثر بر روی قیمت چاپ کتاب می پردازیم:

 • تعداد و سایز صفحات کتاب:

یکی از مهم ترین عواملی که روی هزینه های چاپ کتاب در ارومیه تاثیر می گذارد که با یکدیگر رابطه مستقیم دارند، تعداد و سایز صفحات یک کتاب است.

 • جنس کاغذ:

چاپ کتاب به طور معمول با کاغذ ۷۰ تا ۸۰ گرم انجام می‌گردد اما در موارد خاص هم می توان از کاغذ هایی با گرماژ های مختلف استفاده کرد.

 • قطع کتاب:

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت کتاب نوع قطع کتاب است. اگر کتاب مورد نظر شما دارای عکس، جدول، نمودار و نگاره های زیادی باشد بهترین مدل قطع کتاب برای آن وزیری است.   لازم است بدانید که چاپ کتاب های جیبی و دیگر قطع های کتاب هزینه های متفاوتی دارد.

هزینه های دیگر مربوط به چاپ می تواند بسته به موارد مختلفی مانند تعداد صفحات ، نوع کاغذ، تعداد جلد، نوع چاپ (دیجیتال یا آفست)، تعداد نسخه های چاپ و… متفاوت باشد. برخی از هزینه ها عبارتند از:

هزینه طراحی جلد: این هزینه بسته به نوع طراحی، تعداد جلد و کاری که با طراح هنری انجام می دهید، متفاوت است.

هزینه صفحه آرایی: اگر شما خود صفحه آرایی کتاب را انجام نمی دهید، هزینه صفحه آرایی نیز به هزینه های کلی کتاب افزوده خواهد شد.

هزینه چاپ: هزینه چاپ بسته به تعداد صفحات کتاب، نوع چاپ (دیجیتال یا آفست)، تعداد نسخه های چاپ و… متفاوت است.

هزینه انتشار کتاب: این هزینه شامل هزینه های مربوط به بارگذاری کتاب در سایت های انتشاراتی، تبلیغات و … می باشد.

هزینه ایجاد شابک: ایجاد شابک به منظور شناسایی دقیق تر کتاب و ردیابی در بازار کتاب، هزینه ای را برای نویسنده یا انتشار دهنده کتاب ایجاد می کند.

چاپ کتاب هنر در ارومیه

کاغذ چاپ

جزو اصلی ترین مراحل چاپ کتاب در ارومیه کاغذ آن است. به طور حتم کاغذی که برای چاپ کتاب شما استفاده می شود باید کیفیت، دوام و ضخامت خوبی داشته باشد تا کتاب ماندگاری بالایی داشته تا بتوان سال های سال از آن استفاده کرد. امروزه یک نوع کاغذ به نام کاغذ تحریر در بازار موجود است که برای چاپ مقالات و سررسید ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت مناسبی دارد.

از این مدل کاغذ برای لیتوگرافی در چاپ آفست هم استفاده می کنند. توصیه می کنیم برای چاپ کتاب های چند جلدی که مطالب زیاد و حجیمی دارند از یک نوع کاغذ به نام کاغذ هندی یا کاغذ انجیلی استفاده کنید.

چاپ کتاب در ارومیه

هزینه چاپ کتاب در ارومیه

به طور کلی برای هر نویسنده یکی از معیار ها در چاپ کتاب قیمت آن است. هزینه های چاپ برای کسانی که فرمولاسیون دارند بیش تر خواهد بود. به میزانی که تکنیک کیفیت چاپ بهتر باشد، محصول نهایی هم ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در نتیجه هزینه چاپ کتاب ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. شما می توانید برای براورد و راهنمایی در مورد هزینه های چاپ کتاب در ارومیه با کارشناسان وب سایت ما تماس حاصل کنید.

انواع روش های چاپ کتاب در ارومیه

 •  چاپ افست (Offset Printing):

این روش چاپ از قدیمی ترین روش های چاپ است که همچنان در حال استفاده است. در این روش، مرحله طراحی و چاپ از یکدیگر جدا می‌باشند و در ابتدا، طرح کتاب به صورت دیجیتالی بر روی یک صفحه پارچه ای (Plate) چاپ می‌شود. سپس این Plate ها بر روی برگه های مربوط به کتاب چاپ می‌شوند. این روش چاپ، ایده آل برای چاپ کتاب هایی با تعداد صفحات زیاد است.

 •  چاپ دیجیتال (Digital Printing):

در این روش، کتاب به صورت دیجیتالی بر روی کاغذ چاپ می‌شود. چاپ دیجیتال از چاپ افست متفاوت است، زیرا امکان چاپ کتاب های کوتاه با تعداد کمی صفحه وجود دارد. این روش چاپ، به دلیل سرعت و دقت بالا، برای چاپ کتاب هایی با تعداد صفحات کم و نوع چاپ متفاوت، ایده آل است.

 •  چاپ تحریری (Letterpress Printing):

این روش چاپ، از قدیمی ترین روش های چاپ است و در آن از قالب های فلزی یا چوبی برای چاپ استفاده می شود. در این روش، یک کتاب تک صفحه در هر بار چاپ می شود و به دلیل هزینه های بالای آن، برای چاپ کتاب هایی با تعداد محدود صفحات به کار می رود.

 • چاپ شیشه ای (Gravure Printing):

تاب های گرافیکی و صنعتی استفاده می‌شود و برای چاپ کتاب هایی با تعداد بالای صفحات و چاپ بالا، ایده آل است.

 • چاپ مستقیم (Direct Printing):

این روش چاپ، برای چاپ بر روی سطوح مختلف مانند بسته بندی، تابلوها، پوسترها و… به کار می‌رود. در این روش، کتاب به صورت مستقیم بر روی سطح کاغذ یا چرم چاپ می‌شود.

 • چاپ حرارتی (Thermal Printing):

در این روش چاپ، رنگ به صورت پودری بر روی کاغذ چاپ می‌شود و سپس با استفاده از گرمایی که توسط یک سری مواد شیمیایی تولید می‌شود، رنگ روی کاغذ محکم می‌شود. این روش چاپ، برای چاپ بر روی برچسب، کارت ویزیت و فاکتورها، بسیار مناسب است.

به طور کلی، انتخاب روش چاپ به عواملی مانند تعداد صفحات، تعداد چاپ، بودجه و نیازهای خاص کتاب بستگی دارد.

 •  چاپ دیجیتال (Digital Printing):

در این روش چاپ، از دستگاه‌های چاپ دیجیتال استفاده می‌شود که با قابلیت چاپ سریع و کیفیت بالا، برای چاپ کتاب‌های کم تیراژ و چاپ فوری مناسب هستند. این روش چاپ برای چاپ کتاب‌هایی با تعداد صفحات کمتر و تیراژ کمتر از 500 عدد مناسب است.

 • چاپ زنجیره‌ای (Offset Printing):

در این روش چاپ، پرینترهایی با ظرفیت بالا و با استفاده از صفحات فلزی که از تصویر چاپی تهیه شده‌اند، برای چاپ کتاب‌های با تعداد صفحات بالا و تیراژ بالا به کار می‌روند. این روش چاپ، کیفیت بسیار بالایی دارد و برای چاپ کتاب‌هایی با تعداد صفحات بالا و تیراژ بالا، همچون کتاب درسی و رمان‌ها، مناسب است.

 • چاپ افست دو رنگ (Two-Color Offset Printing):

در این روش چاپ، از دستگاه چاپ افست دو رنگ استفاده می‌شود که برای چاپ کتاب‌هایی با دو رنگ و طرح دو رنگ مناسب است.

 • چاپ افست چهار رنگ (Four-Color Offset Printing):

در این روش چاپ، از دستگاه چاپ افست چهار رنگ استفاده می‌شود که برای چاپ کتاب‌هایی با چهار رنگ و تصویر پررنگ و زیبا مناسب است.

در هر صورت، انتخاب روش چاپ مناسب بستگی به نیازها و محتوای کتاب دارد و باید با توجه به این عوامل، انتخاب شود.