چاپ کتاب در ارومیه

 

از آنجایی که چاپ کتاب از گذشته تا به امروز از نظر آموزشی و فرهنگی جزو بزرگترین تحولات در کشور بوده است این مطلب را به چاپ کتاب در ارومیه اختصاص داده ایم. در ابتدای ظهور صنعت چاپ در کشور و پیدایش کتاب های مختلف به دلیل اینکه دستگاه و ابزاری برای تولید آن وجود نداشت، نویسنده ها کتاب ها را به شکل دستی تولید می کردند. این موضوع باعث شد که هزینه چاپ کتاب در کشور بسیار زیاد باشد و نویسنده ها افرادی را استخدام کنند تا نسخه های کتاب را به شکل دستی بنویسند. البته این کار هم هزینه های زیادی را برای خریدار و خواننده کتاب در برداشت.

امروزه دستگاه های چاپ بسیاری برای تولید کتاب های مختلف اعم از کتاب های درسی، شعر و غیره وجود دارد که هزینه های چاپ با هر یک از این دستگاه ها متفاوت است. در ادامه مطلب مراحل چاپ کتاب (در چاپ انصار ) و عواملی که روی هزینه های آن تاثیر گذار است را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

 

 

مراحل چاپ کتاب در موسسات چاپ کتاب

 

برای اینکه فردی بخواهد کتاب خود را به چاپ برساند در ابتدا باید فایل کتاب مربوطه را به انتشارات مورد نظر ارسال کند. در مرحله بعد کارشناسان انتشارات فایل را بررسی کرده و پس از آن اقدام به بستن قرارداد، تعیین هزینه چاپ کتاب و هماهنگی های لازم جهت ویراستاری و غیره می کنند. سپس کتاب باید شماره شابک مورد نظر خود را دریافت کند و در آخر فایل نهایی توسط ویراستار کتاب و بخش صفحه آرایی چاپخانه مورد نظر تحویل می گردد. پس از انجام این اقدامات باید فایل نهایی توسط وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی بررسی شده و مجوز آن صادر گردد.

به طور معمول کتاب های علمی دانشگاه ۲۴ ساعت بعد و کتاب های حوزه علوم انسانی پس از یک ماه مجوز خود را دریافت می کنند. بعد از طراحی و اخذ مجوز، نسخه نهایی برای انجام لیتوگرافی و صحافی ارسال می گردد. فرآیند چاپ کتاب بعد از دریافت مجوزهای لازم حدوداً بین ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می برد.

 

 

 

چاپ لیتوگرافی

 

یک مرحله از فرآیند چاپ لیتوگرافی است که می‌تواند به شکل اختصاصی برای مثلاً چاپ کتاب های شعر استفاده گردد. در بخش لیتوگرافی چاپ یک کتاب ابتدا طرح را می سازند سپس آن را روی صفحه منتقل می‌کنند. در این مدل حکاکی که به حکاکی ردیفی هم معروف است، دقت و کیفیت کار بسیار بالاست و جزئیات بیشتر و قابل اعمال تری دارد. از جمله معایب این بخش می‌توان به سرعت پایین و کند بودن آن اشاره کرد.

توصیه می کنیم برای تولیدات انبوه چاپ کتاب در ارومیه از چاپ لیتوگرافی استفاده نکنید. البته برای تولیدکنندگانی که سرعت چاپ کتاب برایشان اهمیت دارد می توان از روش لیتوگرافی موازی با تکرار استفاده کرد. در این روش از ماسک نوری جهت انتقال طرح ساخته شده استفاده می کنند. استفاده از روش لیتوگرافی موازی بسیار متداول تر از روش مستقیم است. چاپ لیتوگرافی امروزه کاربرد کمتری دارد اما با این وجود در یکی از مراحل چاپ کتاب با روش آفست از لیتوگرافی استفاده می کنند. این روش چاپ زمان زیادی را برای انجام فرآیند صرف می کند اما در نهایت کار را با کیفیت بالاتر و قابل ارائه تر چاپ می کند. از آنجایی که تکنولوژی به کار رفته در چاپ آفست پیچیده است و کار با آن سخت و وقتگیر خواهد بود، هزینه چاپ کتاب به این روش در تولید های انبوه مقرون به صرفه است.

پیشنهاد می کنیم برای چاپ کتاب در روش لیتوگرافی از رنگ‌ های با کیفیت بالا استفاده کنید که انجام همین کار، کیفیت کتاب را بالاتر می برد. در این روش چاپ از کاغذ های مختلف با ابعاد و ضخامت های متفاوت هم می توان بهره برد.

 

عوامل اثرگذار بر هزینه چاپ کتاب

 

بر اساس فاکتورهای مختلفی هزینه های مربوط به چاپ یک کتاب تعیین می شود. ما در چاپخانه انصار با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت آماده همکاری با تمامی  مولفین و نویسندگان هستیم تا بتوانند کتاب مورد نظر خودشان را به چاپ برسانند. توجه کنید که هزینه سفارش چاپ کتاب به شکل آنلاین و حضوری تفاوتی ندارد و هزینه ها بر اساس استفاده از دستگاه های چاپ در دو نوع آفست و دیجیتال تعیین می گردد.

در ادامه مطلب به بررسی عوامل موثر بر روی قیمت چاپ کتاب می پردازیم:

  • تعداد و سایز صفحات کتاب:

یکی از مهم ترین عواملی که روی هزینه های چاپ کتاب در ارومیه تاثیر می گذارد که با یکدیگر رابطه مستقیم دارند، تعداد و سایز صفحات یک کتاب است.

  • جنس کاغذ:

چاپ کتاب به طور معمول با کاغذ ۷۰ تا ۸۰ گرم انجام می‌گردد اما در موارد خاص هم می توان از کاغذ هایی با گرماژ های مختلف استفاده کرد.

  • قطع کتاب:

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت کتاب نوع قطع کتاب است. اگر کتاب مورد نظر شما دارای عکس، جدول، نمودار و نگاره های زیادی باشد بهترین مدل قطع کتاب برای آن وزیری است.   لازم است بدانید که چاپ کتاب های جیبی و دیگر قطع های کتاب هزینه های متفاوتی دارد.

 

 

 

کاغذ چاپ

جزو اصلی ترین مراحل چاپ کتاب در ارومیه کاغذ آن است. به طور حتم کاغذی که برای چاپ کتاب شما استفاده می شود باید کیفیت، دوام و ضخامت خوبی داشته باشد تا کتاب ماندگاری بالایی داشته تا بتوان سال های سال از آن استفاده کرد. امروزه یک نوع کاغذ به نام کاغذ تحریر در بازار موجود است که برای چاپ مقالات و سررسید ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت مناسبی دارد.

از این مدل کاغذ برای لیتوگرافی در چاپ آفست هم استفاده می کنند. توصیه می کنیم برای چاپ کتاب های چند جلدی که مطالب زیاد و حجیمی دارند از یک نوع کاغذ به نام کاغذ هندی یا کاغذ انجیلی استفاده کنید.

 

هزینه چاپ کتاب در ارومیه

به طور کلی برای هر نویسنده یکی از معیار ها در چاپ کتاب قیمت آن است. هزینه های چاپ برای کسانی که فرمولاسیون دارند بیش تر خواهد بود. به میزانی که تکنیک کیفیت چاپ بهتر باشد، محصول نهایی هم ماندگاری بیشتری خواهد داشت. در نتیجه هزینه چاپ کتاب ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. شما می توانید برای براورد و راهنمایی در مورد هزینه های چاپ کتاب در ارومیه با کارشناسان وب سایت ما تماس حاصل کنید.